اختراع ایزوگام عمده ای که هیچ وقت کثیف نمی شود

مواد ایزوگام عمده و عایق رطوبتی سقف در اروپا عمدتاً شامل کلاف های آسفالت اصلاح شده، ورق های پلیمری تک لایه و مشمع کف اتاق آسفالت اکسید شده است.

در میان آنها، کلاف های آسفالت اصلاح شده غالب هستند و حدود 65٪ را تشکیل می دهند، ورق های پلیمری تک لایه به رشد خود ادامه داده اند و حدود 24٪ را تشکیل می دهند، در حالی که مشمع کف اتاق آسفالت اصلاح شده اکسید شده به سرعت کاهش یافته است (Dodd et al. 2020).

کویل های آسفالت اصلاح شده پلیمری اروپایی بسیار توسعه یافته اند و محصولات مختلفی وجود دارد. در این میان فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، اروپای شرقی و کشورهای بالکان عمدتاً از کلاف آسفالت استفاده می کنند.

کشورهای دیگر از تعداد زیادی ورق های ضد آب پلیمری تک لایه استفاده می کنند، مانند اتریش با حدود 45 درصد، ایرلند و سوئیس هر کدام حدود 42 درصد و آلمان حدود 40 درصد.

در بین ورق های پلیمری تک لایه مورد استفاده در اروپا، ورق ضد آب PVC جایگاه غالب را به خود اختصاص داده است (Abuimara et al. 2019).

پلیمریزاسیون پلاسما فرآیندی برای رسوب مولکولی لایه‌های پلیمری نازک منطبق بر روی سطوح است تا نشان‌دهنده ایجاد یک فاز میانی بین پلیمر پلاسما و رزین اپوکسی است، استحکام برشی بین لایه‌ای ممکن است از ماتریس افزایش یابد.

ویژگی های اصلی پلیمر تک لایه ساخت سرد، صرفه جویی در انرژی، حفاظت از محیط زیست، کربن کم، صرفه جویی و عدم نیاز به شعله باز است. کلاف های سقف آسفالت اصلاح شده پلیمری تک لایه در برخی کشورها استفاده شده است.

آلمان استانداردهایی دارد، سوئد و سایر کشورها به مقدار زیاد از آنها استفاده کرده اند و فناوری کاربردی خود را به کشور ما ارتقا داده اند (Gao et al. 2020).

عایق رطوبتی ساختمان های آلمانی هنوز تحت سلطه مشمع کف اتاق آسفالت است که مشمع کف اتاق آسفالت اصلاح شده بیش از 60٪ و مشمع کف اتاق آسفالت اکسید شده کمتر از 40٪ را تشکیل می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.