انتخاب صندلی اداری ارگونومیک مناسب

کار در دفتر معمولاً مستلزم صرف زمان زیادی برای نشستن روی یک صندلی اداری است – وضعیتی که به ساختارهای ستون فقرات استرس می‌افزاید. بنابراین، برای جلوگیری از ایجاد یا تشدید مشکلات کمر، داشتن یک صندلی اداری که ارگونومیک باشد و کمر را پشتیبانی کند و وضعیت بدنی خوب را تقویت کند، مهم است.

چه نوع صندلی اداری ارگونومیک بهترین است؟
انواع مختلفی از صندلی های ارگونومیک برای استفاده در دفتر وجود دارد. هیچ نوع صندلی اداری لزوما بهترین نیست، اما مواردی وجود دارد که در یک صندلی ارگونومیک خوب باید به دنبال آنها باشید. این موارد به کاربر این امکان را می دهد که صندلی را برای نیازهای خاص خود به خوبی کار کند.

یک صندلی اداری ارگونومیک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
در ابتدا با در نظر گرفتن سبک “معمولی” صندلی طبی اداری تعدادی چیز وجود دارد که یک صندلی ارگونومیک باید داشته باشد، از جمله:

ارتفاع صندلی: ارتفاع صندلی اداری باید به راحتی قابل تنظیم باشد. اهرم تنظیم پنوماتیک ساده ترین راه برای انجام این کار است. ارتفاع صندلی که از حدود 16 تا 21 اینچ از سطح زمین متغیر است برای اکثر افراد مناسب است. این به کاربر این امکان را می دهد که پاهای خود را صاف روی زمین بگذارد، ران های افقی و بازوها حتی با ارتفاع میز.

میز اداری پایه فلزی

عرض و عمق صندلی: این صندلی باید دارای عرض و عمق کافی برای پشتیبانی راحت هر کاربر باشد. معمولاً عرض 17-20 اینچ استاندارد است. عمق (از جلو تا پشت صندلی) باید به اندازه‌ای باشد که کاربر بتواند با پشتی به پشتی صندلی اداری ارگونومیک بنشیند در حالی که تقریباً 2 تا 4 اینچ بین پشت زانو و صندلی باقی می‌ماند. از صندلی شیب صندلی به جلو یا عقب باید قابل تنظیم باشد.

حمایت از کمر: حمایت از کمر در صندلی آرایشگاه برقی ارگونومیک بسیار مهم است. ستون فقرات کمری منحنی به سمت داخل دارد و نشستن برای مدت طولانی بدون حمایت از این انحنا منجر به خمیدگی (که انحنای طبیعی را صاف می‌کند) و ساختارهای پایین ستون فقرات را تحت فشار قرار می‌دهد. یک صندلی ارگونومیک باید دارای تنظیم کمری (هم ارتفاع و هم عمق) باشد تا هر کاربر بتواند تناسب مناسبی برای حمایت از منحنی به سمت داخل کمر داشته باشد.

میز اداری پایه فلزی

پشتی: پشتی صندلی اداری ارگونومیک باید 12 تا 19 اینچ عرض داشته باشد. اگر تکیه گاه از صندلی طبی مطالعه پزشکی جدا باشد، باید از نظر ارتفاع و زاویه قابل تنظیم باشد. باید بتواند انحنای طبیعی ستون فقرات را با توجه ویژه به حمایت مناسب از ناحیه کمر حمایت کند. اگر صندلی اداری صندلی و پشتی را با هم به عنوان یک تکه دارد، پشتی باید در زوایای جلو و عقب قابل تنظیم باشد و مکانیزم قفلی داشته باشد تا زمانی که کاربر زاویه مناسب را تعیین کرد از عقب رفتن بیش از حد آن جلوگیری کند.

جنس صندلی: مواد روی صندلی و پشتی صندلی اداری باید دارای بالشتک کافی برای نشستن طولانی مدت باشد. داشتن پارچه ای که نفس می کشد به سطح سخت تر ارجحیت دارد.

دسته دسته: دسته های صندلی دسته دار اداری باید قابل تنظیم باشند. آنها باید به بازوهای کاربر اجازه دهند راحت استراحت کنند و شانه ها راحت باشند. آرنج و پایین بازوها باید به آرامی استراحت کنند و ساعد در هنگام تایپ نباید روی تکیه گاه قرار گیرد.

چرخشی: هر صندلی معمولی یا ارگونومیک باید به راحتی بچرخد تا کاربر بتواند بدون فشار به قسمت های مختلف میز خود برسد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.