انواع مختلف صندلی اداری توضیح داده شده است

صندلی های اداری به بازار رو به رشدی تبدیل شده اند، اما با توجه به تعداد افرادی که این روزها از خانه کار می کنند، جای تعجب نیست. احمقانه به نظر می رسد، اما صندلی اداری شما می تواند عالی باشد یا مانع کار شما شود. تصور کنید ساعت ها متوالی احساس ناراحتی می کنید و سعی می کنید همه کارتان را همزمان انجام دهید.

11 نوع مختلف صندلی اداری برای خرید موجود است که عبارتند از:

صندلی کامپیوتر
صندلی اداری ارگونومیک
صندلی های 24 ساعته
صندلی های اداری بزرگ و بلند
صندلی های اداری بدون دست
صندلی های اداری اجرایی
صندلی های زانو
صندلی های تاشو
صندلی های توپ ورزشی
صندلی های پیش نویس
صندلی های کنفرانس

1. صندلی کامپیوتر

بسیاری از ما در حال حاضر از خانه کار می کنیم و برای وارد شدن به حالت کار نیاز به یک فضای اداری مناسب داریم. و همانطور که تصور می کنید، یک صندلی کامپیوتری و همچنین صندلی آرایشگاه اتوماتیک خوش ساخت می تواند در طول روز کاری شما تفاوت ایجاد کند. یک صندلی کامپیوتر برای جفت شدن با میز طراحی شده است. به این ترتیب، یکی از مهم ترین عناصر یک صندلی کامپیوتر این است که به راحتی در ارتفاع های مختلف قابل تنظیم است تا بتواند به درستی زیر هر میزی قرار گیرد.

اگر کارهای کامپیوتری زیادی انجام می‌دهید، پس می‌خواهید صندلی کامپیوتر شما بدون نیاز به فکر کردن، جنبه راحتی داشته باشد. دسته‌های بازو برای زمانی که می‌بینید کپی‌های زیادی را تایپ می‌کنید، ایده‌آل هستند و می‌خواهید برای ساعت‌های طولانی نشستن پشتیبان مناسبی برای کمر داشته باشید.

صندلی اداری

2. صندلی اداری ارگونومیک

اکنون، اگر نگران حفظ وضعیت بدنی خوب در طول روز کاری خود هستید، صندلی ای که مستقیماً به سمت ارگونومی خوب تنظیم شده باشد، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. به اندازه کافی روی میز کار کنید، چه پشت کامپیوتر و چه در تمام کارهای بی شماری که باید پشت میز انجام دهید، یک صندلی اداری ارگونومیک می تواند به کاهش مشکلات وضعیت بدنی طولانی مدت کمک کند.

گرفتار شدن در یک کار یا پروژه بسیار آسان است، و قبل از اینکه متوجه شوید، برای یک ساعت آخر خم شده اید. اکنون باید سعی کنید خود را باز کنید و کمی گسترش دهید تا به این کشش بزرگ برسید. با دادن یک میز صندلی اداری ارگونومیک با کیفیت بالا از همه اینها اجتناب کنید تا بتوانید دوباره راحت باشید.

طبق گفته موسسه پوسچر آمریکا، وضعیت بدنی خوب می تواند به بهره وری بهتر و حتی سلامت کلی منجر شود. هنگام خرید صندلی اداری برای حفظ وضعیت بدن، مطمئن شوید که دارای یک پشتی سر است تا بتوانید به جای اینکه سر خود را بیشتر از بقیه بدن به جلو خم کنید، به عقب تکیه دهید. همچنین اگر نشستن با کمی شیب در هر جهت بهتر است، باید دارای حمایت کافی از کمر (کمر) و شیب باشد. ترکیب این دو باید حالت نشستن بهتری را فراهم کند.

3. صندلی های 24 ساعته

امیدواریم که خود را در این مدت زمان به طور مداوم نبینید، اما صندلی های 24 ساعته همانطور که از نام آن پیداست، تقریباً برای هر شغل یا محیط کاری ساخته شده اند.  این صندلی‌ها با فریم‌های بادوام فوق‌العاده، روکش‌های ضخیم (معمولاً چرمی) ساخته می‌شوند و می‌توانند با هر اندازه و نوع بدنی مطابقت داشته باشند. صندلی های 24 ساعته دارای ویژگی های کاربردی عالی با ارتفاع قابل تنظیم و مانور آسان برای انجام هر کار اداری هستند.

4. صندلی های اداری بزرگ و بلند

آیا پاهای بلندی دارید؟ شاید فقط یک قاب بزرگتر از بسیاری دیگر؟ “بزرگ و بلند” فقط یک فروشگاه بزرگ برای لباس نیست. صندلی‌های اداری بزرگ و بلند می‌توانند هر شکل و اندازه‌ای را در خود جای دهند تا شما را در کار و شیک نگه دارند.

صندلی های اداری بزرگ و بلند دارای قاب بسیار بادوام و بالشتک اضافی هستند اما می توانند وزنه هایی تا 300 پوند یا بیشتر را نیز تحمل کنند. اگر کمی وزن بیشتری را تحمل می کنید، می خواهید بتوانید به صندلی اداری خود اعتماد کنید، به خصوص زمانی که هر روز روی آن می نشینید.

صندلی طبی

5. صندلی های اداری بدون بازو

هر چقدر هم که این ظالمانه به نظر برسد، در واقع سبک‌های مختلفی از صندلی‌ اداری و صندلی آرایشگاه برقی وجود دارد که دسته‌بندی ندارند. دلیل این امر صرفاً به این دلیل است که برخی از کاربران احساس می‌کنند که هنگام حرکت در محل کار، دسته‌های بازو مانع از حرکت می‌شوند.

اگرچه ممکن است به نظر ضربه‌ای به سطح راحتی باشد، صندلی‌های اداری بدون بازو در واقع می‌توانند اهداف و مزایای مختلفی را بسته به فضا و محیطی که می‌خواهید در آن قرار دهید، داشته باشند. برخی از بزرگترین مزایای داشتن یک صندلی اداری بدون بازو عبارتند از:

تطبیق پذیری: اضافه کردن دسته های صندلی تجربه نشستن شما را بسیار لذت بخش تر می کند، اما همچنین می تواند صندلی را حجیم کند و راحت تر به اشیاء برخورد کند و در درها قرار بگیرد. نداشتن تکیه گاه باعث می شود صندلی همه کاره تر و قابل مانور باشد.
صرفه جویی در فضا: از آنجایی که هیچ بازو وجود ندارد، این صندلی ها می توانند فضای شگفت انگیزی را ذخیره کنند.
مقرون به صرفه: از آنجایی که ساختار این نوع صندلی ها کمی تراشیده شده است، صندلی های اداری بدون بازو باعث ایجاد فرورفتگی کوچک تری بر روی کیف پول شما می شوند. اگر کسب‌وکاری دارید یا به تازگی دفتر کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید، زمانی که بتوانید با گزینه‌ای اقتصادی‌تر به نتیجه نهایی برسید، همیشه خوب است. مخصوصاً در اوایل، هر دلار اضافی بسیار زیاد است.

6. صندلی های دفتر اجرایی

شاید بتوانید پول اضافی را برای چند صندلی مجلل و صندلی طبی بدون چرخ خرج کنید یا فقط یکی بخواهید که اتاق دور آن بچرخد. اگر می خواهید مقداری فلاش به دفتر خود اضافه کنید و به آرامی یادآوری کنید که رئیس کیست، یک صندلی مدیریتی به فضای خود اضافه کنید. صندلی‌های مدیریتی دارای پشتی بلند هستند که بیشتر از چرم ساخته شده‌اند و دارای اثاثیه خوبی برای مطابقت با دفاتر لوکس هستند.

صندلی‌های اداری نیز برای ارگونومی مناسب طراحی می‌شوند، با تمام تنظیمات موجود مطابق با نوع بدن و ترجیحات شما، دارای بالشتک فوم حافظه هستند و اطمینان حاصل می‌کنند که می‌توانید به اندازه کافی در محل کار خود بدون مشکل حرکت کنید.

7. صندلی های زانو زده

صندلی های زانو زده منحصر به فرد هستند. آن‌ها صندلی‌هایی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند در موقعیتی بنشینند که ران‌ها از زاویه عمودی به جای زاویه ۹۰ درجه معمولی اکثر صندلی‌های اداری استاندارد، ۶۰ درجه تا ۷۰ درجه باشند. یک صندلی زانودار ارگونومیک برخلاف نامش نیازی به زانو زدن یا قرار دادن کل وزن بدن روی زانو ندارد. در عوض، بدن شما توسط ساق پا پشتیبانی می شود. چندین صندلی زانودار ارگونومیک حتی به باسن شما اجازه می دهد تا مقداری از وزن بدن شما را نیز تحمل کند.

با تقسیم وزن بدن کاربر بر روی ساق پا و باسن، صندلی های زانو زده برای کاهش کمردرد عالی هستند. در واقع، آنها به جای یکدیگر بین صندلی‌های اداری معمولی استفاده می‌شوند تا به کارکنان میز کمک کنند تا هنگام نشستن در محل کار، موقعیت خود را تغییر دهند و روزهای کاری سالم‌تر را ترویج کنند.

8. صندلی تاشو

صندلی های تاشو همانطور که از نامشان پیداست صندلی هایی هستند که در صورت عدم استفاده به راحتی تا شوند. از آنجایی که می توان آنها را تا کرد، گزینه های عالی برای رویدادهای موقت هستند. آنها به راحتی قابل نصب هستند و بسیار قابل حمل هستند و در هر زمان که نیاز به صندلی اضافی دارید می توانید از آنها استفاده کنید.

نه تنها می‌توانید از صندلی‌های تاشو برای استفاده در دفتر داخلی استفاده کنید، بلکه می‌توانید از آن‌ها برای رویدادهای بیرون از خانه نیز استفاده کنید (تا زمانی که ضد آب باشند). به همین دلیل، همیشه ایده خوبی است که صندلی های تاشو را برای لوازم یدکی نگه دارید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی به آنها نیاز دارید!

 

9. صندلی های توپ ورزشی

صندلی های توپ ورزشی جدا از صندلی آرایشگاه بابل در حال تبدیل شدن به یک روند در صحنه ارگونومی اداری امروزی هستند. ایده این است که از یک توپ ورزشی برای نشستن در حین کار در مقابل میز استفاده کنید، که باعث تقویت حرکات میکرو سالم می شود، زیرا برای تعادل بدن خود سخت تر کار خواهید کرد. همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید، نیاز به کمی عادت کردن دارد.

همانطور که صندلی های توپ ورزشی محبوب هستند، به نظر ما معایب آن بیشتر از جوانب مثبت است. یافتن تعادل می تواند چالش برانگیز باشد زیرا توپ ناپایدار است، که ممکن است در حین کار مانع تمرکز شما شود. اما، اگر می‌خواهید آن را امتحان کنید، حتماً از یک توپ ورزشی با اندازه مناسب استفاده کنید تا از آسیب‌دیدگی جلوگیری کنید و ناراحتی را به حداقل برسانید.

10. پیش نویس صندلی

صندلی پیش نویس صندلی یا چهارپایه ای است که به طور خاص برای استفاده با میز پیش نویس طراحی شده است. صندلی های نقشه کشی که به عنوان چهارپایه های پیش نویس نیز شناخته می شوند، به طور خاص برای معماران، مهندسان، کارگران آزمایشگاه، نقشه کش ها و دیگرانی طراحی شده اند که به صندلی های بادوام نیاز دارند، که می تواند حالت نشستن خوبی را ایجاد کند.

یکی از متداول ترین ویژگی های صندلی پیش نویس این است که به افراد اجازه می دهد با ارائه یک تکیه گاه مناسب پا به جلو خم شوند. یک مدل بسیار ابتدایی دارای ارتفاع قابل تنظیم است که به طراح اجازه می دهد ارتفاعی راحت پیدا کند، در حالی که نسخه های پیشرفته پشت و بازوهای قابل تنظیم را برای راحتی ارائه می دهند.

11. صندلی کنفرانس

آخرین و مطمئناً مهم‌ترین، صندلی‌های کنفرانس و صندلی آرایشگاه شیراز زنانه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که صندلی مناسبی برای به حداکثر رساندن راحتی باشند و در عین حال تمرکز هر شرکت‌کننده را بر ارائه ارائه شده حفظ کنند. صندلی‌های کنفرانس معمولاً با کمی شیب به سمت جلو ساخته می‌شوند و به هر یک از شرکت‌کنندگان کمک می‌کنند در موقعیتی متمایل به جلو باشند. این می تواند به آنها کمک کند تا در یک وضعیت قرار بگیرند تا مطمئن شوند که درگیر هستند و کمتر خم می شوند یا به عقب متمایل می شوند تا از گروه جدا شوند یا به ارائه یا آهنگ توجه نکنند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.