با کشک کیلویی باز بهترین بازیگر نقش اول سینما شوید

همه مردم دنیا دوست ندارند شیر بنوشند. دلیل این امر می تواند هر چیزی باشد، از رایحه آن گرفته تا طعم.هر دوی آنها به مقدار زیاد به صورت روزانه در نقاط مختلف جهان مصرف می شوند.

هر دو از نظر ظاهر، بافت و طعم بسیار شبیه به هم هستند.تفاوت اصلی ماست و کشک در نوع شیری است که از آن تهیه می شود.

کشک کیلویی باز فقط از شیر حیوان تهیه می شود، در حالی که ماست را می توان از حیوانات و همچنین آجیل، بادام، شیر سویا و غیره تهیه کرد.

آنها همچنین از نظر پروتئین، کربوهیدرات، کالری، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی متفاوت هستند. هر دوی آنها از نظر طعم نیز متفاوت هستند، در حالی که ماست طعم شیرینی دارد در حالی که کشک لطافت بیشتری دارد.

ماست با باکتری به نام کشت ماست با تخمیر با شیر تهیه می شود. می تواند هم قوام غلیظ و هم نازک باشد.

کشک محصولی است که از فرآیند انعقاد کردن شیر از طریق افزودن هر ماده اسیدی در شیر به دست می‌آید.ماست یک محصول لبنی است که با فرآیند تخمیر شیر تهیه می شود. برخی از آنها حاوی باکتری های فعال هستند که برای سلامتی مفید هستند.

انواع مختلف ماست عبارتند از:

کم چرب: بدون شیر بدون چربی درست می شود.
کفیر: مایع و حاوی پروبیوتیک است.
ماست یونانی: قوام غلیظ، ارزش غذایی بالا، می تواند در برابر حرارت مقاومت کند، بافت خامه ای دارد.
اسکایر: به 4 بار شیر نیاز دارد و خامه ای، غنی از پروتئین و قوام غلیظ است.
ماست منجمد: مشابه یا جایگزین بستنی.
ماست غیر روزانه: از شیر بادام یا شیر سویا تهیه می شود.پروبیوتیک ها: آنها باکتری های فعالی هستند که برای بدن مفید هستند، زیرا باعث از بین بردن باکتری های مختلفی می شوند که ممکن است به بدن آسیب برسانند.
کلسیم: ماست منبع غنی از کلسیم است که به رشد استخوان‌ها و سلامت دندان‌ها کمک می‌کند. همچنین به کاهش هر گونه بیماری که ممکن است به دلیل کمبود کلسیم در بدن ایجاد شود، کمک می کند.
عدم تحمل لاکتوز: برخی از انواع ماست ها در سطح کمتری از عدم تحمل لاکتوز هستند. بنابراین افرادی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند و از شیر یا لبنیات پرهیز می کنند می توانند ماست مصرف کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.