رب گوجه خانگی 5 کیلویی توانست کودک در حال غرق شدن را نجات دهد

به منظور به حداقل رساندن تلفات رب گوجه خانگی 5 کیلویی سناریوهای مختلف عقیم سازی و شرایط نگهداری تفاله غلیظ گوجه فرنگی را می توان شبیه سازی کرد.

از نظر تئوری، محصول در شرایط نگهداری بهتر مطبوع می شود. دومین تغییر برنامه ریزی شده، بهینه سازی مرحله عقیم سازی است، یعنی دو جمله ای زمان عملیات حرارتی/دما، همیشه با در نظر گرفتن اثربخشی در کاهش بار میکروبی.

از این نظر، با در نظر گرفتن محدوده دمایی عملیات مبدل حرارتی (104 تا 108 درجه سانتی گراد) و با فرض 5 سیکل لگاریتمی کاهش هاگ های باسیلوس کواگولانز که D121.1 درجه سانتی گراد = 0.0347 دقیقه و z = 10 درجه سانتی گراد – مقدار متوسط مطابق با به پنگ و همکاران (2012) – فرآیند معادل می تواند پیشنهاد شود.

ثبات به طور قابل توجهی تحت تاثیر دمای عملیات حرارتی قرار نگرفت و روش Bostwick (که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود) برای این ارزیابی و کنترل کیفیت در تفاله گوجه فرنگی رضایت بخش بود.

نتایج Bostwick در عمل با حداکثر نیروی بدست آمده توسط یک سیستم اکستروژن پشتی قابل مقایسه بود، تأثیر دما در هر مرحله از پردازش تفاله گوجه فرنگی غلیظ اجازه می دهد تا مراحل عقیم سازی و ذخیره سازی را به عنوان آنهایی که به ترتیب مسئول بخش عمده ای از تخریب رنگ و AA هستند شناسایی کنید.

صنعت گوجه‌فرنگی باید به‌طور دقیق استریل‌سازی را کنترل کند و محافظت در برابر آفتاب را در خارج از فصل افزایش دهد تا به ترتیب AA و رنگ را حفظ کند و از کاهش کیفیت حسی بدون کاهش انعطاف‌پذیری اطمینان حاصل کند و همیشه ایمنی مواد غذایی را در اولویت قرار دهد.

حفظ رنگ محصولات گوجه فرنگی مستقیماً به کنترل عوامل فرآیندی بستگی دارد که باعث اکسیداسیون یا ایزومریزاسیون حرارتی کاروتنوئیدها می شود، در طول زنجیره پردازش خمیر غلیظ، حضور اکسیژن باید محدود باشد و گرمایش را به علت اصلی تغییرات رنگ تبدیل کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.