طبقه بندی میز اداری بر اساس کاربرد

مبلمان اداری به هر نوع اثاثیه ای اطلاق می شود که در دفتر کار قرار داده شود تا برای هدف خاصی مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به اینکه تعدادی کارکرد در ادارات انجام می شود، از انواع مبلمان در ادارات برای انجام وظایف مختلف استفاده می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به عنوان مثال، میز اداری دارای یک سطح نوشتاری است که افراد می توانند در آن بنویسند. اسناد و پرونده ها را می توان در آنها نگهداری کرد. برخی از میزها دارای کشو یا محفظه هایی هستند که برای اهداف ذخیره سازی استفاده می شوند.

با پیشرفت در ساخت مبلمان اداری جوان، انواع، طرح ها و اندازه های مختلف میز به طور مرتب معرفی می شوند. استفاده از آن دیگر محدود به نوشتن، استفاده از ذخیره سازی یا هر هدف کاربردی دیگر نیست. برخی از مزایای زیبایی شناسی دارد. این توضیح می دهد که در آن برخی از انواع میز اداری بسیار شیک هستند.

در ساخت و میز اداری نیز می توان از انواع مصالح مختلف استفاده کرد. برخی از آنها با مواد پلاستیکی ساخته شده اند. همچنین میز اداری را خواهید یافت که با فلزات یا فلز ترکیب شده با مواد دیگری ساخته شده است. چوب یکی دیگر از موادی است که می توان در ساخت میز اداری از آن استفاده کرد. با این حال، انواع مختلفی از چوب ها استفاده می شود. برخی از آنها از چوب های سخت مانند بلوط ساخته می شوند. همچنین میزهایی وجود دارند که با چوب نرم یا ترکیبی از چوب نرم و چوب سخت ساخته می شوند. از چوب های مهندسی و یا روکش نیز می توان برای ساخت میز اداری استفاده کرد.

با توجه به مطالب فوق می بینید که میزهای اداری در انواع مختلفی موجود هستند و این انواع را می توان از جهات مختلف طبقه بندی کرد. در اینجا برخی از محبوب ترین انواع میز اداری آورده شده است.

میزهای اداری با توجه به کاربرد

میزهای اداری کامپیوتر
میز اداری کامپیوتر همانطور که از نام مستتر است، این نوع میز  برخلاف میز روستیک تهران مخصوصاً برای نگهداری کامپیوترها و برای اپراتورهای کامپیوتری برای کار بر روی کامپیوترهایشان در نظر گرفته شده است. در تعدادی طرح موجود است.

برخی از طرح ها فقط یک سطح دارند که در آن مانیتور، صفحه کلید و واحد سیستم نگهداری می شود. برخی از میزهای کامپیوتری وجود دارند که دارای محفظه های مختلفی برای نگهداری مانیتور، واحد سیستم و صفحه کلید هستند. برخی از میزهای کامپیوتر متناسب با اندازه کامپیوترهایی که بر روی آنها نگهداری می شوند و همچنین برای پاسخگویی به نیاز کاربران قابل تنظیم هستند.

میزهای اداری با توجه به کاربرد

میز روستیک مدرن

میز اداری پذیرش
همانطور که از نام قبلا مشخص است، این نوع میز اداری برای پذیرایی یا افراد حاضر در پذیرایی طراحی شده است. می توان آن را با چوب ساخت یا با سیلی یا بتن ساخت.

میز اداری مطابق شکل
میزهای اداری در اشکال مختلفی موجود هستند. بنابراین، می توان آن را بر اساس شکل آنها طبقه بندی کرد. در اینجا چند نوع میز اداری با توجه به شکل آنها آورده شده است.

میز تحریر U شکل
این نوع میز اداری که قیمتی متفاوت از قیمت میز روستیک دارد فرم U را دارد. کاربر معمولاً سمت باز میز را اشغال می کند. این برای افرادی که کارهای زیادی را انجام می دهند یا افرادی که به فضای زیادی برای انجام عملکرد خود نیاز دارند، مناسب است. بالای میز فضای زیادی را برای کاربر ایجاد می کند تا تعداد زیادی فایل، کامپیوتر یا سایر لوازم اداری را نگه دارد.

میز تحریر L شکل
به شکل L می آید. طولانی ترین ضلع به عنوان پذیرایی برای بازدیدکنندگان استفاده می شود، در حالی که کوتاهتر می تواند برای نگهداری تجهیزات اداری مانند چاپگر، اسکنر و موارد مشابه استفاده شود.

میز اداری کروی
دارای یک صفحه بزرگ دایره ای شکل است که می توان فایل ها و سایر تجهیزات اداری را در آن نگهداری کرد. همچنین می توان از آن برای مقاصد پذیرایی استفاده کرد.

طبقه بندی بر اساس مواد مورد استفاده در ساخت میزهای اداری
همانطور که قبلا گفته شد، مواد مختلفی وجود دارد که می توان در ساخت میز اداری از آنها استفاده کرد. در اینجا چند نوع میز اداری بر اساس مواد به کار رفته در ساخت آنها آورده شده است.

میز اداری چوبی
این نوع میز اداری از چوب هایی مانند چوب سخت، روکش یا چوب نرم ساخته می شود. کیفیت میزهای اداری چوبی به نوع چوب استفاده شده در ساخت آنها بستگی دارد. با توجه به اینکه چوب ها را می توان در اشکال مختلف مد کرد، میز اداری چوبی در اشکال مختلفی موجود است.

میزهای اداری با توجه به کاربرد

میز روستیک چوبی

میز فلزی میزهای فلزی اداری: این به میز اداری ساخته شده با مواد فلزی مانند فولاد ضد زنگ، فلز کروم، آلومینیوم و غیره اشاره دارد.

میز پلاستیک: این به معنای مواد پلاستیکی است.

میز اداری شیشه ای: به طور معمول، رویه این نوع میز اداری از شیشه ساخته شده است در حالی که پایه ها از چوب یا فلز ساخته شده اند که جذابیتی همانند تجربه خرید مبل دارد.

میز اداری بتنی: برای ساخت این نوع میز از بتن یا سیلی استفاده می شود. میزهای اداری بتنی یا سیلی معمولاً به طور دائم در مکانی ثابت می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.