مهمترین ویژگی های یک صندلی اداری خوب

اگر هشت ساعت یا بیشتر در روز را روی یک صندلی اداری یا صندلی آرایشگاه ناراحت کننده سپری کرده اید، احتمال این وجود دارد که پشت و سایر اعضای بدن به شما اطلاع دهند. اگر برای مدت طولانی روی صندلی‌ای که طراحی ارگونومیکی ندارد بنشینید، سلامت جسمانی شما می‌تواند به شدت به خطر بیفتد.

Paolo Office Sofa for Office Interiors - Dexterity | Furniture Manufacturers

مبل راحتی جدید و شیک

یک صندلی با طراحی بد می تواند منجر به مجموعه ای از بیماری ها مانند وضعیت نامناسب، خستگی، کمردرد، درد بازو، درد شانه، درد گردن و پا درد شود. در اینجا بهترین ویژگی های راحت ترین صندلی های اداری آورده شده است.

1. پشتی

پشتی می تواند جدا باشد یا با صندلی ترکیب شود. اگر پشتی از صندلی جدا است، باید قابل تنظیم باشد. همچنین باید بتوانید تنظیمات را در زاویه و ارتفاع آن انجام دهید. تنظیم ارتفاع از قسمت کمری کمر شما پشتیبانی می کند. در حالت ایده آل، تکیه گاه ها باید 12 تا 19 اینچ عرض داشته باشند و برای حمایت از انحنای ستون فقرات، به خصوص در ناحیه پایین ستون فقرات طراحی شوند. اگر صندلی با تکیه گاه و صندلی ترکیبی ساخته شده است، تکیه گاه باید در هر دو زاویه جلو و عقب قابل تنظیم باشد. در چنین صندلی هایی، تکیه گاه باید مکانیزم قفلی داشته باشد تا پس از تصمیم گیری در مورد موقعیت مناسب، آن را در جای خود نگه دارد.

2. ارتفاع صندلی

ارتفاع یک صندلی اداری و صندلی پلاستیکی غذای کودک خوب باید به راحتی قابل تنظیم باشد. باید یک اهرم تنظیم پنوماتیک داشته باشد. یک صندلی اداری خوب باید 16 تا 21 اینچ از کف ارتفاع داشته باشد. چنین ارتفاعی نه تنها به شما این امکان را می دهد که ران های خود را موازی با زمین نگه دارید، بلکه پاهای خود را روی زمین صاف نگه دارید. این ارتفاع همچنین باعث می شود ساعد شما با سطح کار همسطح باشد.

3. ویژگی های کف صندلی

ناحیه پایینی ستون فقرات شما دارای انحنای طبیعی است. دوره های طولانی در وضعیت نشسته، به ویژه با حمایت مناسب، این منحنی را به سمت داخل صاف می کند و فشار غیرطبیعی بر این ناحیه حساس وارد می کند. وزن شما باید به طور یکنواخت روی کفی صندلی توزیع شود. مراقب لبه های گرد باشید. همچنین صندلی باید یک اینچ یا بیشتر از هر دو طرف باسن شما برای راحتی بیشتر کشیده شود. تشت صندلی نیز باید برای شیب به جلو یا عقب تنظیم شود تا فضا برای تغییر وضعیت بدن و کاهش فشار روی پشت ران‌ها وجود داشته باشد.

4. مواد

یک صندلی خوب باید از مواد بادوام قوی ساخته شود. همچنین باید با بالشتک کافی روی صندلی و پشتی طراحی شود، به خصوص در جایی که قسمت پایینی پشت با صندلی تماس دارد. موادی که تنفس می کنند و رطوبت و گرما را از بین می برند بهترین هستند.

Office Sofa Best Price In Bangladesh - Furnicut.com

5. مزایای بازو

تکیه گاه به کاهش فشار روی کمر کمک می کند. حتی بهتر است اگر عرض و ارتفاع قابل تنظیمی داشته باشند تا به چندین کار مانند خواندن و نوشتن کمک کنند. این به کاهش تنش شانه و گردن و جلوگیری از سندرم تونل کارپ کمک می کند. تکیه گاه باید به خوبی شکل، پهن، بالشتک مناسب و البته راحت باشد.

6. ثبات

یک صندلی اداری چرخ دار یا صندلی پلاستیکی دسته دار تهیه کنید تا از پیچ و تاب و کشش بیش از حد ستون فقرات خود جلوگیری کنید. پایه 5 نقطه ای هنگام دراز کشیدن واژگون نمی شود. به دنبال چرخ‌های سختی باشید که حتی زمانی که صندلی اداری در موقعیت‌های مختلف خوابیده یا قفل شده است، حرکت پایدار را ممکن می‌سازد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.