نمونه هایی از میز اداری و کاربرد آن ها

دنیایی بدون میز تحریر را تصور کنید، چقدر خسته کننده خواهد بود؟ وقتی می خواهید راحت بنشینید و کار کنید، جایی برای قرار دادن وسایل ندارید. شاید کامپیوتر شما در حین کار روی زمین قرار گیرد. میزها برای رفع نیازهای مختلف ساخته می شوند. با پیشرفت در ساخت مبلمان، انواع، طرح ها و اندازه های مختلف میز به طور مرتب معرفی می شوند.

طبقه بندی میزهای اداری بر اساس مواد

در ساخت میز اداری می توان از مواد مختلفی استفاده کرد

میز اداری چوبی: این نوع میز اداری همانند مبلمان اداری جوان از چوب هایی مانند چوب سخت، روکش یا چوب نرم ساخته می شود. چوب مورد استفاده باید با دقت انتخاب شود زیرا کیفیت آن تعیین کننده کیفیت و دوام میز پس از اتمام است. میزها در بسیاری از دفاتر از چوب ساخته می شوند زیرا طرح های متنوعی را می توان به راحتی با این متریال ساخت.
میزهای اداری فلزی: میزهای اداری هستند که از مواد فلزی مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و غیره ساخته شده اند.
میزهای اداری بتنی: برای ساخت این نوع میز از بتن یا سیلی استفاده می شود. میزهای اداری بتنی یا سیلی معمولاً به طور دائم در مکانی ثابت می شوند. این نوع میزها جلوه ای محکم به فضا می بخشد.
میزهای اداری پلاستیکی: میزهایی هستند که از مواد پلاستیکی ساخته شده اند.
میزهای اداری شیشه ای: برای این نوع، فقط قسمت بالایی است که معمولاً از شیشه ساخته می شود در حالی که پایه ها از چوب یا فلز هستند.

طبقه بندی میزها بر اساس هدف

میز کامپیوتر
این نوع میزها به طور خاص برای اهداف محاسباتی استفاده می شوند. میزهای کامپیوتر معمولا دارای پایه و ارتفاع قابل تنظیم هستند. بیشتر توسط افرادی استفاده می شود که کارشان مستلزم استفاده مداوم از کامپیوتر است. میز کامپیوتر با توجه به نوع کامپیوتر طرح های مختلفی دارد. برخی از طرح ها فقط یک سطح دارند که در آن مانیتور، صفحه کلید و واحد سیستم نگهداری می شود. برخی از میزهای کامپیوتری وجود دارند که دارای محفظه های مختلفی برای نگهداری مانیتور، واحد سیستم و صفحه کلید هستند. اما برای دفاتر مدرن که از لپ‌تاپ یا رایانه‌هایی با رومیزی کوچک استفاده می‌شود، کل واحد می‌تواند روی میز روستیک چوبی باشد، بدون نیاز به محفظه‌های اضافی.
از این میزهای اداری در قسمت پذیرش استفاده می شود. می توان آن را با چوب یا فلز، شیشه و غیره ساخت. این دستگاه در اشکال، طرح‌ها و رنگ‌های جذاب متنوعی موجود است، به طوری که اولین احساس خوبی برای دفتر ایجاد می‌کند، زیرا پذیرش بخشی از دفتری است که افراد برای اولین بار با آن در تماس هستند.

طبقه بندی میزها بر اساس هدف

میز روستیک مدرن

میزهای اجرایی
اینها فقط برای مدیران عامل نیستند. آنها در سبک های مختلف، از سنتی گرفته تا طرح های مدرن عرضه می شوند. آنها معمولا در اتاق کنفرانس استفاده می شوند.

طبقه بندی میزهای اداری بر اساس شکل

میزهای L شکل
این میزهای اداری L شکل هستند. میزها به این شکل ساخته می شوند تا به حداکثر رساندن فضا کمک کنند. آنها را می توان برای اهداف متعدد استفاده کرد، اما بیشتر در قسمت پذیرش یافت می شود. طولانی ترین ضلع به عنوان پذیرایی برای بازدیدکنندگان استفاده می شود در حالی که کوتاهتر می تواند برای نگهداری تجهیزات اداری مانند چاپگر و اسکنر استفاده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.