نکات مفید در مورد نحوه انتخاب صندلی مناسب برای شما

ارتفاع پشتی صندلی به این بستگی دارد که صندلی تا چه حد از پشتی حمایت می کند، به طور کلی یک صندلی وسط پشتی از زیر تیغه های شانه با تاکید بر ناحیه کمر پشتیبانی می کند. یک صندلی پشتی بلند تا تیغه های شانه پشتیبانی می کند. یک صندلی فوق العاده بالا پشتی را پشتیبانی می کند و ممکن است شامل یک تکیه گاه سر برای پشتیبانی از سر باشد. شما باید ارتفاع پشتی را انتخاب کنید که هنگام نشستن برای شما راحت باشد و در صورت وجود مشکل از ناحیه خاصی پشتیبانی کند، یعنی کمر متوسط ​​برای مشکلات کمر، بالا کمر برای مشکلات شانه.

پشت مربع یا بیضی شکل
شکل پشت به طور کلی جنبه زیبایی دارد، اگرچه برخی از افراد ممکن است اشکال مختلف پشت را به شکل متفاوتی برای بدن پیدا کنند که پشتیبانی بهتری را ارائه می دهد. بنابراین این انتخاب به ظاهری که می خواهید در مقابل راحتی که هنگام نشستن روی صندلی و مبلمان اداری تهران احساس می کنید، بستگی دارد. نکته ای که باید در نظر گرفت این است که برخی از اشکال پشت به هنگام کلید زدن با عدم تماس با آرنج امکان حرکت بیشتر بازو را فراهم می کند.

صندلی اداری

صندلی ساییل پشتی آبی با تریم مشکی پایه جلا

یک صندلی روکش معمولاً یک تکیه‌گاه فوم با روکش پارچه‌ای است که یک شکل پشتی مناسب با پشتیبانی از کمر را فراهم می‌کند. برخی از پشتی صندلی‌های روکش شده می‌توانند با استفاده از تسمه، صفحه‌های کششی و تکیه‌گاه‌های هوای بادی، قابلیت تنظیم کمر داشته باشند. بیشتر فیزیوتراپیست ها و کاردرمانگران، صندلی های روکش دار با پشتیبان خوب کمر را برای مراجعین با مشکلات کمر توصیه می کنند.

صندلی های توری یک نوع مدرن در صندلی هستند که توسط طراحان به دلیل طراحی پشتی باریک و ظاهری شیک ترجیح داده می شود. بیشتر مبلمان اداری مدیریتی و صندلی های توری باید دارای یک فرم قابل تنظیم از تکیه گاه کمری باشند تا ارگونومیک در نظر گرفته شوند. به طور کلی تکیه گاه های کمری قابل تنظیم تر، یعنی عمق و ارتفاع، سطح حمایت بهتری را فراهم می کنند. صندلی های مشبک جریان هوا را امکان پذیر می کنند و برای فضاهای اداری گرم تر عالی هستند. باید مراقب بود که صندلی مشبک بتواند در حالت کار عمودی پشتیبانی کند و تکیه گاه کمری قابل تنظیم و راحت برای کاربر باشد.

اندازه صندلی
این دومین نکته مهم است، هنگامی که پایین صندلی در پشت صندلی در تماس با تکیه گاه پشتی باشد، طول صندلی پلاستیکی دسته دار باید در امتداد ران کشیده شود و از تماس با پشت مفصل زانو کوتاهی کند، به طوری که هیچ تماسی بین آن وجود نداشته باشد. لبه جلوی صندلی و پشت زانو. این فاصله باید تقریباً به اندازه 3 انگشت باشد.

اگر صندلی بیش از حد طولانی باشد، کاربر با تماس و فشار روی پشت مفصل زانو مواجه می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلات جریان خون/فشردگی شود. همچنین می تواند باعث شود که کاربر روی لبه جلو یا بیشتر جلوتر روی صندلی بنشیند و در نتیجه هنگام نشستن از پشت کمتری پشتیبانی کند.

اگر صندلی خیلی کوتاه باشد، کاربر از حمایت کمتری در امتداد ساق پا برخوردار می شود و احساس نشستن می کند، این همچنین می تواند منجر به افزایش فشار روی پشت وسط ران شود. عامل دیگر عرض صندلی طبی مطالعه است، اگر عرض صندلی به اندازه کافی گسترده نباشد کاربر می تواند از کناره صندلی آویزان شود و نقاط فشار ایجاد کند.

قالب گیری صندلی
همیشه مطمئن شوید که صندلی صندلی شما از نوعی فوم با چگالی بالا با کیفیت بالا تشکیل شده است. برخی از صندلی ها دارای فوم قالبی هستند، مطمئن شوید که این شکل احساس راحتی می کند و با شکل پایین شما مطابقت دارد. سایر صندلی ها فوم صافی دارند که به صندلی اجازه می دهد برای شما قالب بگیرد. فناوری‌های مدرن مانند مموری فوم و صندلی‌های ژله‌ای این امکان را به صندلی می‌دهند که برای هر کاربر فردی سازگار و تغییر کند.

حرکت نوسان همزمان در مقابل شیب‌های مستقل
صندلی ها به طور کلی دارای 2 شکل مکانیسم حرکتی هستند، حرکت همزمان/نوسان یا شیب مستقل. مکانیزم شیب مستقل به کاربر این امکان را می دهد که زاویه صندلی و گام تکیه گاه را مستقل از یکدیگر تنظیم کند و امکان ترکیب بی نهایت زاویه را فراهم کند.

این مکانیسم توسط فیزیوتراپیست برای کاربران مبتلا به شرایط کمر که نیاز به وضعیت نشستن قفل خاصی دارند توصیه می شود. مکانیسم سنکرو یا چرخش به این معنی است که کاربر می تواند در هنگام نشستن صندلی را به عقب و جلو بچرخاند و می تواند صندلی را در زوایای خاصی قفل کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.