پنج ویژگی مهم صندلی اداری

کارمندان ادارات بیشتر وقت خود را روی صندلی های اداری خود می نشینند، معمولاً جلوی کامپیوتر، تا کار خود را انجام دهند. با این حال، نشستن طولانی مدت روی صندلی های اداری می تواند تاثیرات خود را بر بدن بگذارد. می تواند منجر به اختلال در گردش خون بدن، درد و ضعیف شدن عضلات، ایجاد سندرم تونل کارپال و بسیاری موارد دیگر شود. اما نشستن طولانی مدت روی صندلی های اداری اجتناب ناپذیر است زیرا امروزه بیشتر کارها در دفتر انجام می شود، بنابراین ارگونومیک بودن صندلی های اداری بسیار مهم است.

ارگونومی استفاده از اصول علمی است که باعث افزایش بهره وری در محیط کار می شود و در عین حال آسیب های ناشی از کار را به بدن به حداقل می رساند. امروزه ارگونومی نقش بسزایی در طراحی مبلمان اداری مشهد و صندلی های اداری دارد و صندلی های اداری ارگونومیک دارای پنج ویژگی مهم هستند.

میز اداری خارجی

صندلی اداری

این ویژگی ها عبارتند از:

  •  صندلی های اداری ارگونومیک فضای کافی برای باسن و ران دارند. صندلی های اداری نیز باید دارای بالشتک مناسب باشند. به این ترتیب، اعصاب و وریدهای باسن، ران و باسن نیشگون نمی گیرند، زیرا نیشگون گرفتن می تواند منجر به بی حسی و اختلال در گردش خون شود. بالشتک روی صندلی های اداری نیز از درد شدن ماهیچه های باسن و پشت ران جلوگیری می کند.
  •  صندلی های اداری ارگونومیک یا صندلی طبی مطالعه دارای پشتی محکم و منحنی هستند که برای پشتیبانی از قسمت تحتانی، میانی و بالای کمر طراحی شده اند. یکی از مشکلات رایج کارمندان اداری هنگام نشستن بیش از حد طولانی پشت میز، درد کمر است. عضلات پشت در اثر نشستن طولانی مدت ضعیف می شوند. صندلی‌های اداری که دارای پشتی‌های کانتور و سفت هستند، حمایت کافی از عضلات پشت و ستون فقرات را فراهم می‌کنند، که پس از آن از احساس درد و آسیب‌های بدن جلوگیری می‌کند.

میز اداری حسن آباد

  •  پشتی صندلی های اداری ارگونومیک نیز از نظر ارتفاع قابل تنظیم است. صندلی‌های اداری که دارای پشتی قابل تنظیم هستند به افرادی که روی آن‌ها می‌نشینند این امکان را می‌دهند تا در مواقع نیاز به راحتی به گردن خود تکیه دهند. عدم حمایت کافی از قسمت فوقانی پشت و گردن می تواند منجر به درد ماهیچه ها شود، البته میگرن را نیز ذکر نکنیم.
  •  صندلی های اداری ارگونومیک قرار است دارای دسته های قابل تنظیم و همچنین بالشتک و به شکل بازو باشند. سندرم تونل کارپال مشکلی است که اکثر کارکنان اداری آن را تجربه می کنند، زیرا فشار مکرر روی بازوها باعث انقباض عضلات بازو می شود. این منجر به باریک شدن تونل کارپال در مچ دست می شود و باریک شدن اعصاب آنجا را می فشارد و باعث درد ناتوان کننده می شود. اگر صندلی های اداری مورد استفاده، حمایت کافی از بازوها را فراهم کنند، می توان از این بیماری پیشگیری کرد.
  •  صندلی های اداری ارگونومیک خوب دارای پایه نوک پنج نقطه ای هستند. هر چند وقت یک بار، فردی که روی صندلی می نشیند، باید برای استراحت به پشت و گردن، کمی صندلی خود را تکیه دهد. این کار برای کاهش فشار بر روی پشت و گردن است که هنگام نشستن برای ساعات طولانی در یک زمان اجتناب ناپذیر است. استفاده از مبلمان اداری مدیریتی با پایه نوک پنج نقطه ای از واژگونی تصادفی صندلی هنگام دراز کشیدن جلوگیری می کند. واژگونی می تواند منجر به آسیب به سر و سایر قسمت های بدن شود.

صندلی های اداری مورد استفاده در محل کار باید این پنج ویژگی را داشته باشند. این ویژگی‌ها نه تنها به خاطر راحتی، بلکه به خاطر رفاه کارگران در صندلی‌های اداری قرار می‌گیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما