چالشی که کودکان کار در استفاده از آجر دارند

این مقاله به بررسی تجربیات کودکان نپالی کارگران مهاجر فصلی در کوره‌های آجرپزی و آسیب‌پذیری‌های خاصی می‌پردازد که با آن‌ها مواجه هستند.

به‌عنوان کارگر کودک، به‌عنوان کارگران بدون مزد که به‌طور غیررسمی در تولید آجر سفال یا کارهای خانگی برای حمایت از اقتصاد خانواده، یا به‌عنوان کودکانی که در جوامع فقیر مانده‌اند.

با پشتیبانی متفاوت این بررسی یک تحلیل موضوعی از ادبیات کار کودکان و مهاجرت از نپال و جنوب آسیا از 2010 تا 2020 ارائه می‌کند تا مسائلی را که بر فرزندان خانواده‌هایی که در داخل نپال برای کار در کوره‌های آجرپزی مهاجرت می‌کنند، تحت تأثیر قرار دهد.

دو موضوع کلیدی و هشت موضوع فرعی به طور پیوسته در سراسر مقالات پدیدار شد: مهاجرت فصلی به داخل کشور به کوره های آجر نما نسوز و تأثیرات آن بر کودکان (دلایل ورود کودکان به کار مهاجر، کودکان عقب مانده، حواله ها، نقش جنسیت در کار و تحصیل) و وضعیت کودکانی که در کوره های آجرپزی نپال کار می کنند (شرایط زندگی، شرایط کار و بیماری های شغلی، ناراحتی های روانی اجتماعی، حمایت از کودکان).

این بررسی نشان داد که ادبیات مربوط به کودکان نپالی از خانواده‌های کارگر کوره‌های آجر پازلی اصفهان در مطالعات گسترده‌تری در مورد مهاجرت با تأثیرات بر زندگی کودکان به‌جای تمرکز اصلی مطالعات به‌عنوان نتایج یافته‌ها گزارش می‌شود.

علاوه بر این، تحقیقات تجربی اخیر با چنین خانواده ها و کودکان بسیار اندک است.

این ممکن است به دلیل معضلات اخلاقی در انجام تحقیق با کودکان و مشکلات در برقراری ارتباط با خانواده هایی باشد که به طور مکرر نقل مکان می کنند.

این مطالعه در مورد فرزندان کارگران فصلی مهاجر نپالی در کوره‌های آجرپزی و آسیب‌پذیری‌های خاصی است که آنها به‌عنوان کودکان کار، به‌عنوان کارگران بدون مزد که به‌طور غیررسمی در تولید آجر نما نسوز یا کارهای خانگی برای حمایت از اقتصاد خانواده شرکت می‌کنند.

پشتیبانی متفاوت پس از زلزله‌های 2015، صنعت ساخت‌وساز در نپال به سرعت گسترش یافت تا تقاضا برای بازسازی، ساخت جاده، مسکن و افزایش شهرنشینی را برآورده کند (Sharma & Dangal، 2019). فقر خانوار و فرصت‌های کاری محدود، عواملی هستند که در الگوهای مهاجرت کاری فصلی گروه‌های فقیر و طبقه پایین‌تر، با کارگرانی که مهارت کمتری دارند، در داخل کشور باقی می‌مانند (بیلی، هالاد و جیمز، 2018).

این بررسی با تحقیقات تجربی بسیار کمی که با خود کودکان انجام شده بود، شکاف قابل توجهی در ادبیات پیدا کرد.

با این حال، این مطالعه یک تحلیل موضوعی از ادبیات کار کودکان و مهاجرت از نپال و آسیای جنوبی برای بررسی مسائلی ارائه می‌کند که بر فرزندان خانواده‌هایی که به صورت داخلی به داخل نپال برای کار در کوره‌های آجر نسوز مشکی مهاجرت می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

 

 • منابع: 
  1. country seasonal migrant workers in the brick
 • تبلیغات: 
  1. در یکی از مطب های زالودرمانی به دلیل شکایات بسته شد
  2. مرکز فروش بالنگ خشک کوهی
  3. مراکز فروش بالنگ خشک نهاوند
  4. بازار خرید بالنگ خشک مرغوب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.