چرا مبلمان در یک دفتر مهم است؟

مبلمان به عنوان مرکز هر موسساتی مانند خانه، دفتر یا فضای تجاری در نظر گرفته می شود. در مفهوم گسترده، مبلمان به اشیاء متحرکی اطلاق می شود که از فعالیت های مختلف انسان (نشستن، غذا خوردن، خوابیدن و غیره) پشتیبانی می کنند، اشیاء را در ارتفاع مناسب نگه می دارند و اقلام (مانند قفسه ها و کمدها) را ذخیره می کنند. در محیط کار معاصر، مبلمان نقش مهمی در محیط کار ایفا می کند و فضایی امن و آرامش بخش و احساس راحتی را به همه ساکنان دفتر می دهد. اهمیت مبلمان در یک دفتر فقط به راحتی ختم نمی شود. نقش مبلمان در بهره وری کارگران و عملکرد کارآمد یک محل کار گسترده تر از آن چیزی است که ما فکر می کنیم.

مبلمان اداری آوند

مبلمان اداری

مبلمان کمک می کند تا دفاتر جادار به نظر برسند

مبلمان گاهی اوقات ممکن است فضای زیادی را اشغال کند، اما در واقع اگر به درستی چیده شوند، می توانند دفتر را جادارتر نشان دهند. مبلمان چند منظوره برای دفاتر کوچک و برای کاهش شلوغی قطعات کوچک مبلمان ایده آل است. صندوقچه ای که می تواند به عنوان میز قهوه خوری عمل کند، قفسه ای که می تواند به عنوان یک میز یا میز کار که می تواند به عنوان یک کمد بایگانی کوچک عمل کند، می تواند نیاز به افزودن قطعات دیگری را که می تواند فضا و آزادی حرکت را کاهش دهد، برطرف کند.

قرار دادن قطعات بزرگتر مبلمان در کنار دیوارها نیز فضای باز را به حداکثر می رساند. باز هم مسیرها و فضاهای جابجایی مهم هستند، بنابراین اگر می خواهید مبلمان خود را متناسب با اندازه فضای اداری خود تغییر دهید، آزاد کردن این فضاها کلید احساس فضای اداری بزرگ است. همچنین، یک پنجره بدون انسداد و منظره بدون مانع از دفتر، احساس وسعت را القا می کند. مبلمان شفاف و باز برای فضاهای اداری با دیوارهای شیشه ای شفاف که مشرف به منظره شهر هستند عالی هستند. آنها احساسی هوادار و باز ایجاد می کنند.

 مبلمان به ارتقای همکاری کارکنان کمک می کنند

متداول ترین تنظیماتی که در محیط کار می بینیم، اطاقک های دیواری و ایستگاه های کاری فردی است. داشتن مجموعه‌ای از مبلمان که فضای بیشتری برای صندلی‌ها و مبل و میز بزرگ‌تر در اتاق‌های کنفرانس داشته باشد و طراحی مجدد محل کار برای باز و راحت‌تر کردن آن می‌تواند منجر به تعامل بیشتر بین کارمندان و مافوق آنها شود. این حس یک سطح زمین را برای همه ایجاد می کند، جایی که هر کارمند، کارمند و رئیس شرکت قابل رویت و قابل دسترس تر از محیط شخصی یا ایستگاه کاری است. ست های مبلمانی که میدان دید را مسدود نمی کنند و آزادی حرکت و تعامل را تشویق می کنند، منجر به همکاری بهتر کارمندان می شود. این مجموعه ها با از بین بردن مفهوم قدیمی و سنتی محل کار اطاقک ها و ایستگاه های کاری فردی، به تعریف مجدد مفهوم کار تیمی کمک می کنند. زمانی که کارکنان احساس آزادی و استقلال داشته باشند، به طور موثرتری کار می کنند و ارتباطات اجتماعی بهتری را تشکیل می دهند و گروهی محکم از کارمندان را تشکیل می دهند.

کارفرمایان و رهبران شرکت ارزش همکاری کارکنان را برای ایجاد ایده های تجاری و استراتژی های بازاریابی انقلابی می بینند. راه دستیابی به آن، ترویج فضای همکاری و تعامل بدون مانع در محیط کار است. راه اندازی میز کار باز می تواند با ترکیب رنگ های روشن و زنده برای کارمندان جذاب تر و جذاب تر شود. یک نوع محیط کاری غیررسمی و غیررسمی منجر به عملکرد بهتر کارمندان می شود.

مبلمان اداری چه ویژگی های باید داشته باشند

مبل راحتی ظریف

مبلمان به ارتقای سلامت کارکنان کمک می کنند

یکی دیگر از مزایای داشتن قطعات مبلمان و مبل راحتی چند منظوره، استفاده برای استفاده های دیگری است که می تواند به ارتقای رفاه کارکنان کمک کند. می توانید یک قفسه چند محفظه ای با فضاهای مختلف برای وسایل تفریحی برای پرتاب بالش، بالش گردن، اسباب بازی های مخمل خواب دار یا کتاب تنظیم کنید. همچنین می‌توانید کشوهایی با رویه‌های مرمری برای قرار دادن قهوه‌ساز، دستگاه‌های پخش نوشیدنی سالم یا حتی یک دستگاه پاپ کورن تنظیم کنید. اگر می‌خواهید استراحت کوتاهی داشته باشید و یک فنجان جو یا آبمیوه برای استراحت بنوشید، مطمئن شوید که ارتفاع کشوها کافی است و دسترسی به بالای آن راحت باشد. داشتن ارتفاع کافی برای کشو بدون نیاز به خم شدن برای باز کردن محفظه، دسترسی آسان است.

می‌توانید بشقاب‌ها، ظروف، لیوان‌ها و سایر اقلام مفیدی را که کارمندان ممکن است در صورت برگزاری جشن‌ها یا مهمانی‌های اداری به آن‌ها نیاز داشته باشند، ذخیره کنید. همچنین، برخی از قسمت‌های کشو را می‌توان برای نگهداری جو دوسر، میله‌های انرژی‌زا و سایر مواد غذایی سالم استفاده کرد. حتی بهتر از آن، می توانید یک بطری بزرگ ویتامین C و داروهای بدون نسخه را برای یک نقطه خاص در کشوی خود بگنجانید تا آن را به ابزاری در دسترس برای جعبه کمک های اولیه در محل کار خود تبدیل کنید. اگر فضا اجازه می دهد، می توانید این مبلمان را نزدیک دیوارهای راهرو یا فقط در گوشه ای از فضای اداری خود قرار دهید. شما می توانید گزینه های زیادی برای اضافه کردن چنین مبلمانی داشته باشید. نکته کلیدی در اینجا، ترویج دوره‌های منظم استراحت و آرامش برای کارکنان از طریق استراحت‌های کوتاه و دادن منطقه‌ای به آنها برای دسترسی به مواردی است که می‌تواند به ارتقای سلامت و تندرستی کمک کند.

مبلمان به ارتقاء تعاملات در محل کار کمک می کنند

منظور ما تعاملاتی است که فقط به کارمندان محدود نمی شود، بلکه همه افراد وارد و خارج از محل کار و اداره می شوند. باز هم، این را می‌توان با استفاده از مبلمانی که محیط کاری باز و معمولی را ترویج می‌کند، مانند نیمکت‌های دیگر مبلمان اجتماعی امکان‌پذیر کرد. تعامل بیشتر با کارمندان غیر از همکارهای شما می تواند راه را برای افزایش شبکه اجتماعی محل کار شما و همچنین بهبود سلامت اجتماعی شما هموار کند. کسب و کارها و شرکت های بیشتری نیاز به تغییر و طراحی مجدد محیط کار را برای بهبود تجربه و روابط کارکنان و همچنین شکستن ساختار سلسله مراتبی تشخیص می دهند.

چیدمان و ساختار مبلمان نقش مهمی در تحقق این جهت جدید که توسط سازمان های تجاری در نظر گرفته شده است، ایفا می کند. میزها و صندلی ها و مبل راحتی جدید بازتر ساخته شده اند و ظاهری امروزی دارند تا با محل کار آرام کارمندان هماهنگی داشته باشند. این به فضای اداری روسای بخش ها و سایر افسران سطح بالاتر ظاهری آرام تر و دلپذیرتر می دهد. وقتی صحبت از انباری یا ناهار می شود، مبلمان نیز نقش مهمی ایفا می کند. یک میز باز بزرگ که با فضای کمتر و صندلی‌های بیشتر کشیده شده است، این امکان را برای گفتگوهای دوستانه در هنگام ناهار فراهم می‌کند. همچنین این تصور را به آنها می دهد که هر زمان که نیاز به اشغال آن داشته باشند در دسترس هستند. همچنین، ایجاد یک چیدمان تبلیغاتی یکنواخت از مبلمان در داخل انباری یا ناهار به کارمندان احساس یکنواختی می دهد.

هیچ فضا یا میز انحصاری وجود ندارد، بنابراین روسا و کارمندان می توانند یک میز را به اشتراک بگذارند و روی هم بنشینند. داشتن این تنظیم منظم باعث ارتقای تعامل نزدیکتر و سالم تر بین کارمندان و رهبران و مافوق آنها می شود. سایر کارکنان اداری نیز با یک چیدمان باز با استفاده از وسایل مبلمان اجتماعی قابل مشاهده و ارزش گذاری می شوند.

کارگران تعمیر و نگهداری و تاسیسات می توانند بدون اینکه برای انجام کار خود منتظر پایان شیفت باشند، بیشتر با کارمندان تعامل داشته باشند. با یک فضای ناهار مشترک و باز، تصور یک محیط دلپذیر را نیز به آنها داده می شود که در آن می توانند در کنار کارمندان و روسا غذا بخورند. این طراحی مجدد ممکن است به برنامه ریزی دقیق و همچنین در نظر گرفتن بودجه شرکت نیاز داشته باشد.

مبلمان اداری سامانه

مبلمان به توسعه قدردانی از تنوع محیط کار کمک می کنند

هر محل کار از بخش های مختلفی تشکیل شده است و کارمندان بسته به بخش هایی که در آن منصوب می شوند وظایف مختلفی را انجام می دهند. در حالی که خوب است که در محیط کار حس تخصص و تقسیم کار و تخصص وجود داشته باشد. نباید مانع از تعامل سالم و مؤثر کارکنان و جریان یکپارچه فرآیندها شود. با تنظیمات مبلمان جدید که می تواند به کارمندان مختلف اجازه دهد به بخش های مختلف یا نمایندگان این بخش ها نزدیک شوند، کارمندان به ارزش بخش های مختلف پی برده و از نقش هایی که همکارانشان ایفا می کنند قدردانی می کنند. یک محیط کاری باز و راحت همچنین فرهنگ احترام را در بین کارکنان پرورش می دهد. با اجازه دادن به همه برای دیدن و تعامل با یکدیگر به طور منظم، هر یک از کارکنان به آگاهی از تفاوت‌ها، شباهت‌های فردی خود و درک اینکه چگونه تنوع آنها به آنها اجازه داده است تا در جهت دستیابی به هدف شرکت خود تلاش کنند، سوق می‌دهد.

مبلمان به بهبود بهره وری کارکنان کمک می کنند

با همه اثرات مثبت نصب طرح های انقلابی مبلمان، یکی از مطلوب ترین نتایج چنین تغییری افزایش بهره وری کارکنان است. هنگامی که به کارکنان صندلی ها و میزهای کار با طراحی ارگونومیک ارائه می شود، کارمندان هنگام کار راحت تر هستند. شکایت کمتری از دردهای عضلانی و بدن درد وجود دارد. همچنین، وضعیت خوب به بهبود گردش خون کمک می کند، که اکسیژن بیشتری را به مغز و اندام های بدن می رساند. وقتی این اتفاق می‌افتد، شما را از نظر ذهنی هوشیارتر و تیزبین‌تر، فعال‌تر می‌کند و ظرفیت بیشتری برای بار کاری سنگین‌تر و افزایش‌یافته‌تر ایجاد می‌کند. کارمندان بهتر کار می کنند و در محیط کار خود احساس موقعیت و شادی بیشتری می کنند، زمانی که قطعات مبلمان جذاب و راحت باشند.

راهنمای خرید مبلمان اداری؛ از صندلی تا میز - ایسنا

مانند یک ماشین روغن کاری شده، کارکنان سالم خروجی با کیفیت تولید می کنند و همچنین متعهد به کار منظم هستند و میزان غیبت را کاهش می دهند. همه اینها با نصب مبلمان و مبل راحتی کلاسیک کارمند پسند و انقلابی که از هنجارهای سنتی محل کار جدا می شود امکان پذیر است. این چه سودی برای کارفرمایان و صاحبان مشاغل دارد؟ بهره وری بهتر به نرخ تولید و درآمد بالاتر تبدیل می شود. درآمد بالاتر نیز به معنای درآمد بیشتر است. این می تواند به ایجاد چشم اندازهای توسعه بهتر و امکانات بیشتر برای نوآوری در فرآیند کسب و کار کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.