چرا وجود صندلی ارگونومیک در دفاتر مهم است؟

یک کارمند اداری معمولی ممکن است برای مدت طولانی روی صندلی اداری اشتباه بنشیند و همین صندلی می تواند باعث مشکلات جدی سلامتی شود. اضافه کردن یک صندلی اداری ارگونومیک می تواند وضعیت شما را به شدت بهبود بخشد، کمردرد را کاهش دهد و در نهایت بهره وری را بهبود بخشد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با استفاده از صندلی ارگونومیک راحتی شما در دفتر کار افزایش می یابد. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا تفاوتی بین این نوع صندلی و صندلی های سنتی که در تمام این مدت استفاده کرده اید وجود دارد؟

در واقع، دلایلی وجود دارد که چرا کارمندان ترجیح می دهند از صندلی های ارگونومیک به صندلی های سنتی استفاده کنند. دلایل آن دور از راحتی و حالت آرامی که اولی ارائه می دهد نیست.

در این مقاله، ما برخی از دلایل اصلی استفاده از صندلی ارگونومیک را در محل کار خود به شما نشان خواهیم داد. و اگر کارفرما هستید، دلایلی را خواهید دید که چرا باید با استفاده از یک صندلی ارگونومیک به کارگران خود کمک کنید تا وضعیت بدنی مناسب داشته باشند و احساس آرامش کنند.

صندلی ارگونومیک چیست؟

صندلی ارگونومیک از آن دسته صندلی هایی است که همانند میز روستیک مدرن بیشتر در ادارات استفاده می شود. دلیل آن این است که از آنجایی که افراد بیش از 13 سال از زندگی خود را در محل کار می گذرانند، منطقی است که هنگام کار راحت باشند.

صندلی ارگونومیک پر از راحتی و ویژگی‌های قابل تنظیم است که به کارگران یک دفتر اجازه می‌دهد تا وضعیت بدنی مناسب خود را حفظ کنند و در حین کار مفید باشند.
دلیل اینکه صندلی های ارگونومیک برای کارمندان اداری خوب هستند
اکنون، 10 دلیل اصلی را به شما نشان خواهیم داد که چرا کارکنان اداری باید از صندلی های ارگونومیک استفاده کنند، اگر قبلاً این کار را نکرده اند.

صندلی ارگونومیک چیست؟

1. پشتیبانی از وضعیت بدن
اگر چیزی وجود دارد که پس از ساعت‌های طولانی نشستن باید نگران آن باشید، این وضعیت شماست. هنگام استفاده از صندلی های معمولی که فاقد ارگونومی اولیه هستند، احتمالاً متوجه شده اید که تمایل دارید به جلو خم شوید زیرا آن صندلی ها که قیمتی متفاوت از قیمت میز روستیک دارد ارتفاع پشتی مناسبی ندارند.

این یکی از ناهنجاری هایی است که صندلی ارگونومیک آن را برطرف می کند. با طراحی تمام قد و پشتیبانی از حالت طبیعی، مطمئن هستید که صندلی به بهبود وضعیت شما کمک می کند.

2. افزایش بهره وری
صندلی اداری مناسب می تواند تاثیر زیادی بر زندگی کارمندان شما داشته باشد. مطالعات متعددی انجام شده است که نشان می دهد انتخاب مبلمان اداری با طراحی ارگونومیک و راحت می تواند تأثیر زیادی بر شادی کارکنان و همچنین بهره وری آنها داشته باشد.

3. کاهش درد
کمردرد و گردن درد برخی از شایع ترین دردهای بدن هستند که کارکنان اداری مجبورند با آنها مبارزه کنند. این معمولاً به این دلیل است که طراحی صندلی‌های سنتی به آن‌ها اجازه نمی‌دهد ساعت‌های طولانی بنشینند و در عین حال از وضعیت صحیح خود حمایت کنند.

با این حال، استفاده از صندلی ارگونومیک نوید آرامش بهتر و کاهش دردهای بدن را می دهد زیرا آن نقاط درد مهم به درستی پشتیبانی می شوند.

4. فشار باسن را کاهش می دهد
وقتی نوبت به نگه داشتن وزن در بدن می‌شود، باسن‌های شما بیشترین فشار را تحمل می‌کنند. به نظر نمی رسد که برای کارمندان اداری که تصمیم به استفاده از صندلی ارگونومیک که متفاوت از مبل طوسی کرم می باشد دارند، معمول نیست.

نکته این است که صندلی ارگونومیک با ایجاد عمق مناسب صندلی برای حمایت از باسن به کاهش فشار لگن کمک می کند.
5. قابلیت تنظیم
مبلمان اداری که انتخاب می‌کنید باید انعطاف‌پذیری لازم برای پاسخگویی به نیازهای هر فرد در دفتر شما را داشته باشد. کارمندان در اشکال و اندازه های مختلف هستند و سرمایه گذاری روی مبلمانی که می تواند با مشخصات کارمندان شما تنظیم شود، می تواند به راحتی همه افراد در دفتر و تمرکز روی کارشان کمک کند.

به عنوان مثال، هنگامی که به دنبال یک صندلی اداری می گردید، به دنبال صندلی باشید که امکان تنظیمات کلیدی مانند ارتفاع صندلی، عمق صندلی، تکیه گاه و دسته های قابل تنظیم را فراهم می کند. برای نکات بیشتر در مورد نحوه پیکربندی صندلی وظیفه جدید، وبلاگ ما را در مورد پنج نکته ضروری بررسی کنید.

صندلی ارگونومیک چیست؟

مبلمان اداری جوان

6. افزایش گردش خون
در مطالعه ای که در سال 2010 در مورد گردش خون انجام شد، محققان دریافتند که نشستن تنها به مدت یک ساعت خطر افسردگی، بیماری قلبی، گردش خون ضعیف و کمردرد را افزایش می دهد. ما به افراد توصیه می کنیم مدت زمان نشستن خود را پیگیری کنند و سعی کنند هر 30 تا 45 دقیقه موقعیت خود را تغییر دهند.

انجمن قلب آمریکا گزارش می دهد که هر حرکتی که میزان متابولیسم ما را بالاتر از میزان عادی استراحت ثابت (نشستن) افزایش دهد، می تواند مزایای سلامتی طولانی مدت عمیقی داشته باشد و احتمال ابتلا به آن بیماری ها و بیماری های نسبتاً ترسناک را کاهش دهد.

7. کمتر ادعای غرامت کارگران
بسیاری از شرکت ها مبلغی را برای بیمه درمانی کارگران خود کنار می گذارند. در اینجا هزینه‌های کمتری وجود دارد زیرا چنین شرکت‌هایی می‌توانند برای کشف مزایای صندلی‌های ارگونومیک همانند میز روستیک تهران وقت بگذارند و همان را برای کارگران خود خریداری کنند.

از آنجایی که کارمندان هنگام نشستن روی صندلی با تکیه گاه سر و ستون فقرات راحت‌تر هستند، نگرانی زیادی در مورد سلامتی خود ندارند. در عوض سلامت آنها بیشتر بهبود می یابد زیرا آنها آرام و شاد هستند.

به این ترتیب، شرکت‌ها بخش عظیمی از پول را از آنچه که برای هزینه‌های غرامت کارگران و بیمه پزشکی در نظر گرفته‌اند پس‌انداز خواهند کرد.

8. طراحی شده برای همه کاربران
هیچ محدودیتی برای بهره مندی کاربران از استفاده از صندلی ارگونومیک وجود ندارد، و امروزه با وجود تعداد زیادی صندلی کار در اشکال و اندازه های مختلف، صندلی متناسب با فضای کاری و نوع بدن شما وجود دارد.

در حالی که صندلی‌های تخصصی‌تر روی حمایت از قسمت خاصی از بدن تمرکز می‌کنند، صندلی‌های کار قابل تنظیم هستند و برای قرار دادن چندین نوع بدن طراحی شده‌اند. به این ترتیب، اغلب آنها را در فضاهای کاری مشترک پیدا می کنید.

به همین ترتیب، نباید هر بار که در یکی می‌نشینید، تنظیمات زیادی انجام دهید. یک صندلی کار و میز روستیک چوبی خوب به طور طبیعی سازگار است.

صندلی ارگونومیک چیست؟

خرید مبل

9. ایمنی بهینه
این واقعیت که صندلی‌های ارگونومیک برای کارمندان اداری ایده‌آل هستند، صرفاً با حدس و گمان به وجود نیامده است. در عوض، صندلی‌ها همانند مبلمان چوب گردو در آزمایشگاه تست شده و برای تضمین ایمنی مطلوب کاربران تایید شده‌اند.

10. استفاده طولانی مدت
شما مطمئن هستید که خریدهای مکرر انجام نمی دهید زیرا صندلی ارگونومیک برای استفاده طولانی مدت طراحی شده است.

اگر به دلایلی خراب شد، همیشه می‌توانید از گارانتی برای تعمیر آن استفاده کنید یا دیگری را با تخفیف دریافت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.